ארכיון תמונות -  מרוקו

מסע בזמן , אל מדינה שחיו בה זה לצד זה, ערבים ויהודים בדו קיום מרתק שאין הדעת יכולה להבין , בפרט היום, בקונפליקט המתמשך שבין שני העמים. עקבות בחול, עקבות בזמן, תמונות הממחישות מעט מאותו מסע מרתק שחווה האנתרופולוג נסים קריספיל. והעין אינה יכולה להכיל את הכל. האינפורמנטים שנסים פגש במהלך המחקר היו עניים אבל רחבי לב. רבים מהם הזילו דמעות ולא הבינו למה שכניהם היהודים קמו ונטשו אותם. מרוקו היא מדינה שהמסע בה עובד על כל החושים. היא מהפנטת , היא מרתקת. המעבר החד בין רכסי הטובקאל המושלגים והנחיתה הרכה בדיונות המזהיבות של הסהרה.

זו הסיבה למה בכל מפגש של יהודי מרוקו, או סביב השולחן המשפחתי, ידברו בערגה על חיים שהיו, על נופים, על תרבות ועל מורשת מרתקת ועשירה. גלריית התמונות היא עדות חיה למורשת שהייתה והיא רק הלכה והתעצמה, עם עליית יהודי מרוקו לארץ.

נמל הדייג - מוגאדור שוק באב אלהדים - מכנאס שוק החינה במראכש מלאח פאס מסגד חסן השני - קזבלקה גאמע אלפנא המלאח של רבאט סורג - פאס נאקוס – מכוש - פאס פאס העתיקה - פנוראמה נוף בהרי הריף עמק התודע'ה מפלי האוזוד חולית מרזוגה קעקועי חינה קעקועי חינה קעקועי חינה טחינת אגוזי ארגאן פירות ארגאן צבעים - מראכש קלעה אל מגונה שוק קלעה אל מגונה שבאקיה ג'אמע אלפנא - מראכש סלאט מרוקאי אל כרמוש אלהינדי - סברס טאג'ין ירקות המטבח המרוקני יום עאסל ויום בצ'ל בראד דתאי בלע'א – נעלי בית מסורתיות ריחות וטעמים בורסקאים - פאס רחיצת גזר בנהר פירות קטלאב - אססנו שפשאוואן פנטזיה מרוקאית סימטת בן עטאר מלאח רבאט שארלו- היהודי האחרון מלאח מכנאס קברה של לאלה סוליקא - פאס ציון מבית הקברות של איע'יל נוע'ו צ'לאת דנאן – מלאח פאס בית יהודי – מלאח מראכש קברו של רבי דויד הלוי דראע קברו של ר' דויד בן ברוך מתחם קברו של ר' חיים בן דיוואן באבא יהודה וראובן - תלווין ר' אברהם מול אנס - אזימור ר' עמרם בן דיוואן – אסע'אן ר' נסים בן נסים – איית באיוד קברו של ר' רפאל אנקאווה - רבט בית הקברות היהודי העתיק של מכנאס קברו של מולאי איע'י קברו של ר' דויד ומשה קברו של ר' שמואל אבוחצירא - ארפוד קברי משפחת אבוחצירא - ריצאני קברו של ר' חיים פינטו - מוגאדור משפחה ששומרת על בית הקברות- מכנאס יהודי מיהודי מראכש הכנת עוגיות – מלאח מראכש הילולת אולאד בני זמירו – אצ'פי חסיבה מור יוסף - מוגאדור ר' יצחק איפרגאן – מוגאדור - מרוקו מסעודה שטרית – שדות מיכה היהודייה האחרונה במלאח רבאט אלברט סוויסה זמר ומלחין הבדלה בקברו של  ר בית הכנסת תלמוד תורה - מכנאס ביתו של הרמב